Personal incarcare/descarcare bagaje aeroport Frankfurt

Salariu intre 12 si 17 euro/ora

Cerințe:

  • Atestat de cunoștințe limba germana sau engleza la nivelul A2;
  • Toate locurile de munca pe ultimii 5 ani;
  • Cazier judiciar actual;
  • Adeverința medicala de la dr. de familie;
  • Permis de conducere cat. B obligatoriu.

Condiții:

  • Preluare costuri de transport care se plătesc eșalonat in primele 2 luni;
  • Training de pana la 14 zile;
  • Preluare costuri de traducere in funcție de nevoi;
  • Cazare GRATUITA pentru primule 6 luni.

Beneficii:

  • În timpul programului de lucru se oferă cursuri gratuite de limba germana;
  • Se poate face scoală de șoferi la scoala proprie a angajatorului, la preturi favorabile;
  • Cursuri pentru a avansa in cariera inca din primul an (de la Încărcător pana la agent de Încărcat/ Descărcat ceea ce înseamnă mai mult responsabilitate si un salariu mai mare);
  • Contract pe perioada nedeterminata semnat direct cu aeroportul;
  • Asigurare medicala;
  • Abonament la mijloacele de transport in comun gratuit Jobticket;
  • Parcare gratuita la aeroport;
  • Alimentare carburant la preturi mici;
  • Mese in cantina la un preț favorabil;

Oferta salarială:

  • Pentru început se oferă un salar de aprox. 14 EUR brut pe ora care creste anual. Pe lângă salariu se plătesc și sporuri: Duminica +50%, Sărbători legale in Germania +125%, spor de noapte +25% si pentru orele suplimentare +25%.

Responsabilități:

  • Scoaterea bagajelor din sistemul de transport de bagaje;
  • Încărcarea și descărcarea cărucioarelor și containerelor pentru bagaje;
  • Codificarea și predarea bagajelor;
  • Sortarea bagajelor.

Pentru mai multe informatii, sunati la numarul de telefon: 40 754 789 431

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *